Сучасне життя неможливо уявити без комп’ютерних технологій. Вони глибоко проникли в сьогодення, а комп’ютер із рангу допоміжних засобів існування перетворився на засіб першої необхідності. Але не можна забувати і про негативні сторони інновацій. На цьому наголосив В’ячеслав Харьков під час проведення позакласного заходу «Інтернет – компетенції та безпека».
«Важливим завданням сьогодні є виховання медіаграмотності у молодого покоління. Часто учні не розуміють усієї важливості та серйозності спілкування в мережі Інтернет. Вони ховаються за примарною анонімністю, живуть он-лайн життям та вважають, що можутьпорушувати соціальні норми і заборони. Адже Інтернет створює ілюзію свободи, відчуття, що можна робити і говорити що завгодно. Тому ми маємо роз’яснити учням усю відповідальність за вчинки,вказати на ризики, які можуть виникнути при спілкування у мережі Інтернет та наголосити на заходах для їх запобігання», – пояснив мету позакласного заходу його організатор, В’ячеслав Харьков.
Виховна година розпочалася із узагальнення інформації про сервіси для мережевого спілкування, роз’яснення про необхідність захищення приватної інформації в соціальних сервісах. Викладач ознайомив учнівіз поняттям ділової репутації та необхідністю її збереження. Задля кращого розуміння інформації присутнім було запропоновано декілька ситуацій, розв’язання яких стимулювало аудиторію замислитися над своєю поведінкою в мережі. Наприкінці заходу були сформовані основні правила розміщення особистої інформації в Інтернеті, які стануть у нагоді кожному користувачеві:
1. Прислів’я «Слово не горобець, вилетить – не спіймаєш» працює і в Інтернеті.
2. Не можна викладати у відкритий доступ те, що може зашкодити твоїй репутації зараз або в майбутньому.
3. Щоб контролювати, хто має доступ до вашої інформації, необхідно робити профіль закритим.
4. Уважно стався до публікації інформації про себе та інших, не розміщуй особисту інформацію або фотографії інших людей, не запитавши їх дозволу.
5. Користуйся «Правилом бабусі»: «Перш ніж публікувати яку-небудь інформацію, уяви, що подумала б твоя бабуся, якби побачила цей контент?».
Отже, користуйтеся комп’ютерними технологіями розумно. Використовуйте ви їх та не допускайте зворотної дії.