Театр життя

Комедія в театрі – завжди заворожуюча вистава. Якщо це ще й постановка заслуженого артиста України Валерія Микитенка за мотивами п’єси не менш видатного комедіографа Марка Камолетті, то таке дійство не можливо пропустити. Тож учні Сумського вищого професійного училища будівництва та автотранспорту 08 квітня 2014 року відвідали Сумський обласний театр дітей та юнацтва.

«Сучасна людина вже давно забула всю красу та насолоду відвідування театру. Наш навчальний заклад відроджує цю традицію – ми залучаємо всіх учнів до світу прекрасного, до світу театральних масок та інтригуючих діалогів. Комедію у двох діях «Вечеря по-французьки» ми обрали не випадково – це історія про кохання, зраду, вірність та прощення. Вона дотична до життя, а тому цікавить учнів і водночас навчає поважати почуття, бути чесним перед собою та оточуючими», – поділилася думками Вікторія Ткаченко, заступник директора з виховної роботи.

Ім’я Марка Камолетті ставлять в один ряд із класиками французької комедії. Він автор вісімнадцяти п’єс, які користуються надзвичайною популярністю як на батьківщині, так і на світових театральних сценах. Не винятком є і твір «Граємо в дружню сім’ю, або Вечеря по-французьки», який був поставлений Сумським обласним театром дітей та юнацтва. Успіх постановки відмітили учні училища будівництва та автотранспорту. Вони оцінили гумористичну сторону п’єси, наростання кульмінаційної вершини, простоту сюжету, а разом із тим смислову глибину. Почуття героїв змінювалися блискавично – любов, ревнощі, пристрасть, нетерпимість, відданість, зрада. Вдале поєднання серйозного сюжету із гумором надало театральному дійству легкості та розважило глядачів.

Театр вразив учнів та став темою для спілкування номер один. «Азартна постановка та динамічність акторської гри дуже подобаються. П’єса «затягує», і хочеться дивитися її, не відволікаючись», – діляться емоціями від побаченого учні. Тож дивлячись у їхні очі, ствердно можна говорити, що відвідування театру потрібно відроджувати, адже в епоху комп’ютерних технологій так часто не вистачає енергії живої постановки.

Напишіть відгук