Слово майстрам виробничого навчання Дмитру Матвієнку та Віктору Голодному.
Зварник – професія інтернаціональна, затребувана та високооплачувана. Праця зварника різнобічна та вимагає багатьох знань і вмінь. Він зобов’язаний мати ґрунтовні спеціальні теоретичні знання, творче мислення, бездоганно володіти практичними прийомами та навичками. Професія зварника підходить тим, хто має інтерес до техніки та любить фізично працювати.
Випускник може працювати за напрямами:
- будівельні організації;
- домобудівельні комбінати;
- ремонтні та житлово-комунальні управління;
- приватні фірми;
- індивідуальна діяльність;
- Сумське НВО імені Фрунзе;
- Сумський хлібокомбінат;
- завод «Центроліт».
Муляр – це робітник, що бере участь у зведенні та ремонті житлових будинків, мостів, промислових та інших споруд із природних і штучних будівельних матеріалів. Муляр робить кладку несучих стін, фундаменту арок, зводів, колон, бере участь в установці віконних і дверних коробок, робить конопатку та заливання швів у збірних залізобетонних конструкціях.
Високої продуктивності праці муляри досягають тільки при скоординованій роботі в бригаді та в парі. Муляр може працювати як у приміщенні, так і на відкритому повітрі (можливо, на висоті). Роботу муляра виконують як чоловіки, так і жінки. Однак праця муляра досить важка та напружена, тому нею займаються переважно особи чоловічої статі.
На ринку праці професія затребувана, попит на неї стабільний. У переважній більшості регіонів України муляр без особливих ускладнень знаходить роботу в будівельних організаціях, на підприємствах і установах різних форм власності, наприклад домобудівних комбінатах, ремонтних і житлових комбінатах тощо.