32 роки потому

Цього дня 1986 року о 1 год. 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5-ї години ранку. Проте усередині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.

Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише територію сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Про особливості катастрофи на Чорнобильській АЕС та її наслідки для України та світу учням ДНЗ «Сумське ВПУБА» розповідали на позакласному заході, який провели представники бібліотеки ім. Тараса Шевченка, та під час загальноучилищної лінійки, на якій також особливу увагу приділили Дню охорони праці та дотриманню техніки безпеки. Вона є життєвоважливою для наших учнів в процесі навчання та на виробничій практиці.

Напишіть відгук