Історія створення ВПУ 11

Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту – державний професійний заклад освіти. Училище було засноване Госпрофобром УРСР від 20.08.74р. №268 відповідно до пропозиції „Сумиоблагропром”, як ПТУ-11.

Спочатку було відкрито 5 навчальних груп, у яких здобували спеціальності на базі 8 класів електрогазозварник, столяр-плотник, маляр-штукатур; 10 класів – електромонтажник, муляр, монтажник з⁄б конструкцій. Навчали 1-2 роки без надання середньої освіти.

На момент відкриття училища було підготовлено до роботи зварювальну майстерню, столярну, електромонтажну. Малярна та мулярна майстерні розміщені були в гуртожитку № 2, будівництво якого на той час не було завершене. Власна котельна працювала на вугіллі. Своєї їдальні училище не мало, тому харчувалися учні в їдальні заводу “Електрон”.

Силами учнів, інженерно-педагогічних працівників та базового підприємства “Сумиоблагробуд” в 1975р. ввійшла до ладу власна їдальня, гуртожиток №2, було обладнано актовий зал, частину майстерень.

З вересня 1975р. стали набирати учнів для отримання спеціальності машиніст автогрейдера, машиніст крану автомобільного, машиніст мостових, козлових та консольних кранів. Контингент учнів зріс до 240 чоловік.

В 1979 році почалося будівництво нового корпусу, яке завершилось в 1981 році. Інженерно-педагогічний колектив продовжував роботу по розширенню фахової підготовки.

З 1982р. учні, разом зі спеціальністю, стали здобувати і середню освіту. Було відкрито набір в групи плодоовочівників, лаборантів хіміко-бактеріологічного аналізу, автослюсарів, бухгалтерів.

Контингент учнів зріс до 500 чоловік.

Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 12.06.2003р № 368 „Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Сумської області” з 1 липня 2003 року ПТУ-11 було реорганізовано в Сумський професійний ліцей будівництва та автотранспорту.

У 2008 році ліцей було перейменовано у Державний професійно-технічний навчальний заклад «Сумський професійний ліцей будівництва та автотранспорту».

У 2013 році було змінено тип та назву навчального закладу на Державний навчальний заклад “Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту”.

У 2015 році навчальний заклад завдяки благодійній організації «Help Point Sumy» отримав автопідйомник, який  став невід’ємною частиною навчально-виробничого процесу та дозволив відкрити станцію технічного обслуговування.

12 грудня 2018 року у нас офіційно відкрився навчально-практичний центр із підготовки кваліфікованих робітників за професією «Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник».