Яким має бути гарний педагог?

Будемо відвертими, просто ходити на заняття та боротися за знання буває надто нудно. Терміни, характеристики, класифікації… Повторення, повторення, повторення… Голова йде колом. Щоб розвіятися, виникає спокуса «забити» на домашні завдання, погуляти до пізньої ночі, виспатися, а потім запізнитися чи взагалі прогуляти… Утім до таких крайнощів справа може не дійти, якщо викладачі та майстри створять умови, коли навчальний процес та проживання в гуртожитку викликають задоволення й азарт нових відкриттів.

Підходів – купа. Як приклад, розглянемо урок історії. Яким чином можна перевірити пройдений матеріал? Задавати запитання та чекати тих, хто захоче відповісти? Піднімати вихованців за списком? Це найпоширеніші варіанти, які застосовуються роками. А як щодо повітряних кульок, всередині яких і будуть папірці з запитаннями? Що вибив, те й твоє.

Азарт гри (треба ж ще влучити) дозволяє зняти напругу, а позитивний настрій гарно впливає на засвоєння знань. Наш викладач Тетяна Анатоліївна Нижегородцева вже переконалася в цьому. Звісно, такі заходи потребують підготовки, на них потрібен час. Але й результат буде відповідним: не тільки учні, люди загалом проймаються симпатією та повагою до тих, хто робить щось з душею.

Бути наставником групи впродовж тривалого часу ще складніше, ніж провести заняття. Згуртувати юнаків, які донедавна не знали про існування один одного, мають різні інтереси та не горять бажанням розповідати про себе – те ще завдання. Воно складне, але цілком реальне.

Наш майстер Віктор Іванович Голодний уже має за плечима досвід наставництва над багатьма групами. Чимало учнів жартують, називаючи його батькам або другом. І це не просто слова, адже Віктор Іванович готовий вислухати, дати пораду, зібрати всіх разом та пояснити особливості тих чи інших подій, організувати похід до театру, в більярд, на ковзанку…

Розмова за розмовою, похід за походом – саме так гартується довіра, яка приносить спокій. Чи варто дивуватися, що в його групах панують дружба та повага? Такий підхід не тільки сприяє навчанню, він стає прикладом для наслідування на все життя.

 

Напишіть відгук