Що я хочу? Що я можу? Що я мушу?

 “Якщо професія стає способом життя, то ремесло перетворюється на мистецтво”

Якщо ви обираєте професію та майбутній навчальний заклад але не знаєте з чого почати – вам сюди! Ця замітка допоможе розібратися у собі та знайти дійсно вірний шлях.

 

 Як зробити правильний вибір

Перш за все, варто розібратися в собі, своїх бажаннях, можливостях та потенціалі. Так само оцініть професію, яку ви IMG 235бажаєте обрати. І, звичайно, розгляньте умови навчання у відповідному училищі.


 

Оцініть свої можливості
Не варто обирати ту професійну сферу, в якій вам «нічого не зрозуміло». Оцініть три особистісні сфери: що я хочу?, що я можу?, що я мушу?. Останній критерій – це ті важливі умови, які впливають на рівень життя. (Наприклад, рівень ваших знань має бути достатнім, щоб  знайти бажану роботу). Придивіться до того, що у вас добре виходить робити ще з ранніх років.


 

 Пройдіть тест на профорієнтацію

Для цікавості можна пройти такий тест та визначити, до якої сфери ви схильні. Це не дасть стовідсоткової відповіді, але допоможе наштовхнути на вірний шлях. І, якщо тест покаже, що техніка – то ваше! Подумайте, яка професія може бути пов’язана з цим.


 

 Вивчіть ринок праціIMG_3910

Зазирніть у газети та оголошення. Проаналізуйте, які спеціальності зараз найбільш затребувані. Так ви побачите, які фахівці зараз користуються попитом. Варто обирати училище, яке пропонує такі професії.


 

Будьте далекоглядні

Постарайтеся подумати над тим, які галузі завжди будуть необхідними для суспільства. Так, будівництво, ремонт автомобілів, кухарська справа – будуть «в ціні» при будь-яких обставинах. А ось «модна» професія – як правило швидко втрачає популярність.


 

Оцініть переваги навчального закладуDSCN0533

Доступність навчання – одна із важливих умов вибору навчального закладу. Також зверніть увагу на професії. Краще, якщо  училище пропонує інтегровані професії. Разом з тим, два навчальних заклади, які мають однакові напрями підготовки, можуть відрізнятися позанавчальним життям. Зверніть увагу, як проводять час учні цього училища. Краще за все це демонструють публікації на сайті, фотозвіти, відеозаписи тощо.

 

Бажаємо зробити вірний, виважений вибір!

Напишіть відгук