Поради батькам випускників від психолога

Ваша дитина закінчує школу, а ще не визначилась із майбутнім місцем навчання? Ось Вам декілька порад, як у цей момент  бути  корисним для майбутнього абітурієнта.

Поради батькам випускників від психолога :

  1. Спілкуйтеся з дитиною. Запитуйте його думку стосовно майбутнього. Не ставте конкретних питань стосовно професії. Просто попросіть уявити подальше його життя.
  2. Пройдіть відповідні методики на визначення темпераменту та визначення професійних спрямованостей, визначення професійних інтересів.
  3. Оберіть разом 3-4 сфери, які подобаються вашій дитині. Розгляньте, які професії підпадають більш за все до цих сфер.
  4. Перегляньте разом Інтернет. Зайдіть на сайти різних навчальних закладів. Почитайте про особливості професій, які вони пропонують.
  5. Розкажіть учню про можливість не поспішати з вибором саме вищого навчального закладу. Ознайомте  з можливістю вступу до коледжу чи професійного училища. Це дасть час подумати про подальший професійний шлях, і отримати робочу спеціальність. Так дитина не згаїть роки та отримає додаткову професію.
  6. Нагадайте собі та майбутньому випускнику, що є професії, які завжди стануть у нагоді. Такі працівники як: автомеханік, кухар, будівник – затребувані у всі часи. Навіть, якщо подальше життя зв’язувати з наукою чи тваринництвом, уміння, отримані у професійно-технічному навчальному закладі, завжди знадобляться.

Напишіть відгук