Мистецтво оживає вночі: Сумське ВПУ №11 долучилося до міжнародного проекту

«Мистецтво оживає в ночі». Під таким гаслом у Сумах пройшов проект «Ніч музеїв». Цікаві мистецькі витвори, пізнавальні локації, а головне, море вражень, емоцій та спогадів. Не оминув цей проект і наш навчальний заклад. Учень Сергій Кузнецов та керівник гуртка Вікторія Гичкаленко взяли активну участь та стали волонтерами акції.

«Команда волонтерів гарно спрацювалась, тому, виконавши свої обов’язки, і сама змогла оглянути культурні пам’ятки. Я працював на 3 локаціях: Музейний квартал «Візуалізація мрії», екскурсія «Пам’ята-YOU» та Антиперфоманс «Є контакт», який залишив за собою лише теплі почуття та гарні спогади. На цій локації ти міг зблизитись з людиною за кілька хвилин – це справді було щось нове для мене. Така тепла атмосфера налаштовувала на контакт. Хотілося б, аби сумчани були більш відкритими до інших. Для цього і був проведений цей антиперформанс. Отож, з впевненістю скажу, що я б повторив це в наступному році», – поділився своїми враженнями Сергій.

«Такого роду проект не може не подобатися, адже це в першу чергу зроблено для людей, які хочуть знати своє місто. Я «волонтерила» на 4 локаціях, але була майже на всіх. Найбільше запам’ятався музей підсвідомого. Його автори Надія Білокур та Ольга Ковалевська зробили із старого підвального приміщення настільки атмосферне місце, що не закохатися у нього було неможливо. Всього 10 кімнат, але повне відображення твоєї свідомості. Страхи, мрії, розчарування, сни, втрати, любов все про що ти думаєш кожного дня відобразилось у цьому місці. Я була вражена подачею та оформленням. Автори великі молодці. Чекаю з нетерпінням наступного року», – говорить Вікторія.

Усі волонтери зіграли вагому роль у реалізації проекту. Вони допомагали орієнтуватися на місцевості, інформували сумчан про заходи, організовували роботу та устатковували локації.

Увазі містян були представлені експозиції живопису, тематичні та ознайомчі екскурсії, відкриті лекції, презентації книг, виставки живопису й орігамі, інсталяції та аматорський театр.

Такого роду проект проводився в Сумах не вперше і за три роки вже став доброю традицією та гарною платформою для розвитку мистецтва.

Напишіть відгук