Козаччина на Сумщині

Щоб потрапити в добу козаччини, не треба їхати на Хортицю, адже в кількох десятках кілометрів від Сум знаходиться садиба сільського зеленого туризму «Грунівська Січ». Саме в ній два чудових дні провели учні ДНЗ «Сумське ВПУБА».

За цей час вони встигли ознайомилися з козацькими звичаями та традиціями, спробували «на зуб» страви відповідного періоду і навіть заночували в куренях! Всі охочі змогли покататися на конях, а тих, хто не володів навичками верхової їзди, люб’язно навчили основам.

Візит до кузні розкрив особливості ковальської роботи, а гості Січі на власні очі побачили, як виробляються монети.

Показові виступи зі зброєю, виконані професіоналами, вразили глядачів. Але одна справа дивитись, зовсім інша – спробувати самому. Тож шаблі, списи, луки та ножі потрапили до «простих» рук, хоча й під наглядом організаторів. Потрапити стрілою в мішень – це те випробування! Звісно, не обійшлося й без сучасної зброї.

Своєрідним бонусом стала козацька лазня, в якій учні не тільки отримали корисний досвід перебування в такому специфічному місці, але й вивчили відповідні терміни. Так що віниками ніхто нікого не бив,  ними ходили.

А вже в цю п’ятницю планується черговий виїзд, тому запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до захопливої подорожі в добу козаччини.

 

Напишіть відгук